tooth-outline

Licówki bez szlifowania

Licówki bez szlifowania to bardzo cienkie płatki porcelany (0,2 – 0,3 mm) przyklejane na powierzchnie zębów. To najmniej inwazyjne rozwiązanie, które stosujemy w Ident Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej w celu niewielkiej korekty kształtu lub koloru zębów. Licówki bez szlifowania są tak samo trwałe i estetyczne jak klasyczne licówki porcelanowe. Ich główną zaletą jest brak konieczności szlifowania zębów. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i zapewnia natychmiastowy efekt estetyczny. Zalety licówek bez szlifowania to: idealne odwzorowanie kształtu i faktury zęba, całkowicie bezbolesne wykonanie, brak nadwrażliwości pozabiegowej, natychmiastowy efekt estetyczny, trwałość i odporność na przebarwienia. Wskazania do zastosowania licówek bez szlifowania to: powiększenie nietypowo małych zębów – korekta długości i szerokości, zamknięcie diastemy, korekta kątów przy zębach przechylonych, poprawa koloru zębów, uzyskanie perfekcyjnego efektu końcowego po leczeniu ortodontycznym.

Estetyczne korony pełnoceramiczne

Uzupełnienia pełnoceramiczne zrewolucjonizowały możliwości uzyskiwania efektów estetycznych koron. Ząb naturalny jest na tyle transparentny, że światło przechodzi przez całą jego grubość. Podobny efekt otrzymujemy przy uzupełnieniach pełnoceramicznych, gdzie uzyskujemy wyrafinowane efekty estetyki własnych zębów. Korony pełnoceramiczne polecane są wtedy, gdy dojdzie do uszkodzenia dużej powierzchni zewnętrznej zęba na skutek próchnicy, albo urazu. Także kiedy zęby Pacjenta są mocno zniszczone lub przebarwione można poprawić ich wygląd oraz zabezpieczyć je przed przypadkowym złamaniem za pomocą korony. W takim przypadku są one najbardziej polecanym i estetycznym rozwiązaniem. Korony pełnoceramiczne są polecane Pacjentom bardzo wymagającym. Wyglądają zupełnie jak naturalny ząb i nie zawierają metalu. Naśladują naturalne szkliwo zęba. Obecnie uzupełnienia pełnoceramiczne zaliczane są do najlepszych rozwiązań stosowanych w stomatologii estetycznej i protetyce, ponieważ te uzupełnienia protetyczne wykazują takie same cechy jak naturalny ząb. Zalety koron pełnoceramicznych to: bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość, szczelność, doskonałe walory estetyczne,

Wybielanie

Metoda Beyond jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą na świecie metodą wybielania zębów. Jest skierowana przede wszystkim do osób, których zęby zostały przebarwione piciem kawy, herbaty, czy paleniem papierosów, pomaga również wybielić zęby przebarwione tetracykliną, czy fluorem, a także zęby pożółknięte w wyniku stosowania różnego rodzaju leków.
Metoda Beyond to specjalistyczne zastosowanie niskiej temperatury i zimnego światła, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie podrażnienia nerwów. Jest to zabieg jednorazowy, który nie wywołuje żadnych działań ubocznych. Pozwala na rozjaśnienie zębów od 5 do nawet 14 punktów w skali Vita. Jest to technika błyskawiczna, która daje natychmiastowe efekty, bez działań ubocznych. Polecamy również wybielanie nakładkowe, które Pacjent może wykonać w zaciszu swojego domu.
Pacjent otrzymuje indywidualnie przygotowane elastyczne nakładki na zęby i żel wybielający Opalescence PF. Nakładki wraz z żelem stosuje się samodzielnie w domu, według zaleceń lekarza. Metoda nakładkowa jest całkowicie bezpieczna, a jej skuteczność sięga 90%.

Artystyczne wypełnienia

W Ident Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej wykonujemy artystyczne wypełnienia, które gwarantują perfekcyjne odtworzenie naturalnego wyglądu zęba. Imitują zarówno naturalny kolor, jak również najdrobniejsze szczegóły struktury zęba. Są polecane przede wszystkim do: odbudowy zębów przednich, odbudowy ubytków o dużej powierzchni, zamknięcia diastemy, odbudowy złamanego zęba, odbudowy uszkodzonego szkliwa, wymiany istniejących wypełnień, które nie spełniają estetycznych oczekiwań Pacjenta.

Niewidoczny aparat INVISALIGN

Jeżeli noszenie aparatu ortodontycznego wywołuje u Ciebie obawy związane z wyglądem i komfortem użytkowania – to mamy dla Ciebie znakomitą alternatywę. Niewidoczny aparat Invisalgin – to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych, indywidualnie zaprojektowanych nakładek. Jest to dokładny i komfortowy sposób korygowania wad zgryzu, zapewniający zdecydowaną przewagę estetyczną nad tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech. Wady zgryzu, które można leczyć za pomocą Invisalign to: stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów, szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne, przodozgryz. Zalety stosowania aparatu Invisalgin to: estetyka, swoboda w zdejmowaniu, bezbolesne leczenie, komfort noszenia, koniec z podrażnieniem polików i dziąseł.

Korekta  przebarwień

Innowacyjna metoda usuwania przebarwień bez użycia wiertła i bez znieczulenia – Icon. To płyn, który dzięki swoim unikalnym właściwościom załamania światła skutecznie usuwa białe plamy. Dodatkowo wnikając w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa zamyka je i tworzy izolującą barierę odporną na działanie kwasów i bakterii. Dzięki temu hamuje rozwój początkowej próchnicy. Zabieg jest łatwy, całkowicie bezbolesny i trwa około 30 minut. Zalety stosowania preparatu Icon to: efekt estetyczny bezpośrednio po wykonanym zabiegu, zatrzymanie wczesnej próchnicy bez utraty zdrowych tkanek zęba, przedłużenie długości życia zęba

Digital Smile Design

Wyobraź sobie, że jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczysz jak będzie wyglądał Twój nowy uśmiech. Tę możliwość daje Ci innowacyjna koncepcja Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (Digital Smile Design – DSD) to nowoczesne podejście do leczenia stomatologicznego, efektów oraz komunikacji z pacjentem i innymi specjalistami. Spójna idea, nie tylko stanowi ciekawą propozycję dla pacjentów, ale i jest wszechstronnym instrumentem organizującym pracę – lekarzy, techników, grona specjalistów. Dzięki Digital Smile Design nie tylko zaprojektujemy uśmiech w pełni zintegrowany z rysami twarzy i mimiką, ale również precyzyjnie zaplanujemy końcowy efekt leczenia.

Stomatologia estetyczna pozwala nam na przywrócenie piękna i równowagi między kształtem i kolorem zębów. Nasi specjaliści są ukierunkowani na pełną analizę sytuacji zgryzowej Pacjenta, ponieważ niezależnie od funkcji estetycznej rzeczą najistotniejszą jest prawidłowo odbudowana funkcja stawów.

Ważne jest dla nas aby Pacjent miał poczucie zdrowego i pięknego uśmiechu ale bez prawidłowego zgryzu nie uzyskamy zadowalającego efektu. Taki efekt może dać tylko ścisła współpraca stomatologa i technika dentystycznego poprzez wzajemną konsultację i wspólne rozwiązywanie problemów. Do każdej pracy protetycznej podchodzimy indywidualnie.

Proponujemy Państwu:

  • zmianę koloru zębów (piaskowanie i/lub wybielanie zębów żywych i martwych),
  • zmianę kształtu zębów (zastosowanie licówek, koron,mostów),
  • korektę położenia i/lub ustawienia zębów (leczenie ortodontyczne),
  • uzupełnienie ewentualnych braków w uzębieniu, wypełnienia kompozytowe, porcelanowe,
  • pokrycie recesji, likwidacja uśmiechu dziąsłowego.
galeria

Zobacz Ident