Braki w uzębieniu? To nie problem! Zgłoś się do nas gdzie z certyfikowanym implantologiem odbędziesz bezpłatną konsultację i dowiesz się o nowoczesnym rozwiązaniu problemu braku uzębienia jakim jest implant.

 

 

 

 

Implant to element, który zastępują korzeń utraconego zęba. Wszczepiany jest w kość żuchwy lub szczęki. Po jego umieszczeniu w kości wyrostka zębodołowego możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które imitować będzie naturalne zęby pacjenta.
Zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta uzupełnieniem na implantach może być korona, most, lub pełna rekonstrukcja zgryzu.

 

 

 

Zaletami implantów zębowych jest głównie ich trwałość i ogromne podobieństwo do naturalnych zębów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Dodatkowo rekonstrukcja na implancie nie wymaga naruszenia (oszlifowania) zdrowych sąsiednich zębów, tak jak to jest w przypadku wykonania mostów odtwarzających braki w uzębieniu. Co więcej, implanty dają korzystne rozłożenie obciążeń oraz zapobiegają zanikowi kości, który następuje po utracie zębów (ruchome protezy nasilają proces zaniku kości).

 

Implanty stomatologiczne wszczepiane są wtedy, gdy utracimy swoje naturalne zęby. Zapewniają trwałe mocowanie na stałe uzupełnienia odtwarzającego brak w uzębieniu, pełny komfort i odtworzenie prawidłowych funkcji żucia oraz ochronę przed zanikiem kości.

Implanty zębowe Bydgoszcz

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia implantologicznego jest wizyta konsultacyjna, która ma niezwykle istotne znaczenie dla przebiegu całego leczenia. Podczas jej trwania  zostają zweryfikowane wszystkie oczekiwania Pacjenta. Zostanie oceniony ogólny stan zdrowia  jamy ustnej i jeżeli będzie to wymagane, Pacjent zostanie najpierw skierowany na dodatkowe leczenie stomatologiczne. Kolejnym etapem jest wykonanie badań krwi i jeśli stan pacjenta nie budzi zastrzeżeń możemy przejść do zabiegu wszczepienia implantu.
Zapraszamy na bezpłatną konsultację.