STERYLNOŚĆ, CZYSTOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO

W Ident Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej ze szczególną dbałością podchodzimy do czystości zarówno w pomieszczeniach jak i gabinetach. Bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa Pacjenta podczas wykonywanych zabiegów. Sterylizację narzędzi oraz dezynfekcję przeprowadza personel ściśle według zaleconych procedur. Do zabiegów sterylizacji i dezynfekcji używamy tylko certyfikowanych preparatów i urządzeń. Posiadamy nowoczesny autoklaw Euronda. Narzędzia, które będą używane podczas zabiegu są rozpakowywane dopiero przy Pacjencie. Tam gdzie tylko jest to możliwe stosujemy jednorazowe produkty.

NOWOCZESNY SPRZĘT

RADIOWIZJOGRAFIA

Posiadamy cyfrowy radiowizjograf dzięki któremu możemy wykonać zdjęcie rentgenowskie nawet w trakcie leczenia, na fotelu. Zrobione w ten sposób zdjęcie pokazuje się natychmiast na ekranie monitora, a my możemy je omówić i natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie. W aparacie został zastosowany czujnik cyfrowy, dzięki czemu dawka promieniowania jest mniejsza o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Dzięki RVG działamy ekologicznie, ponieważ nie używamy odczynników chemicznych do wywoływania zdjęć. Zdjęcie możemy przekazać Pacjentowi na jego życzenie na płycie CD, Pen-drive lub przesłać mailem.

MIKROSKOP LABOMED
Jest to wysokiej klasy urządzenie do zastosowań na wielu polach stomatologii. Dzięki zastosowaniu pięciu różnych powiększeń w jednym urządzeniu można stosować go zarówno do stomatologii zachowawczej jak również do najbardziej zaawansowanych zabiegów endodontycznych i mikrochirurgicznych.
To pierwszy mikroskop na rynku, wyposażony w standardzie w uchylny okular od –30º do + 210º co pozwala na komfortowe opracowywanie górnych zębów oraz zintegrowany system oświetlenia ledowego o wyjątkowej regulowanej jasności i spectrum światła dziennego, który zapewnia idealne obrazowanie oglądanych struktur.

PIASKARKA AQUACARE TWIN
Dzięki szerokiemu spektrum działania możemy opracować ubytek, przygotować ząb do cementowania włókna, oczyścić dno komory po leczeniu endodontycznym, a także bez problemu usunąć nawet najtrudniejsze osady. Stomatologia jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. To alternatywa dla leczenia dzieci lub osób z dentofobią, które na sam dźwięk wiertła odczuwają lęk.

RĘKOJMIA

Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej IDENT udziela rękojmi na zabiegi wykonywane w jego gabinetach. W naszym centrum używamy najwyższej jakości materiałów stomatologicznych i protetycznych, a świadczone usługi są na najwyższym poziomie.

1. WYPEŁNIENIA:

W przypadku wypełnień światłoutwardzalnych udzielamy rocznej rękojmi, jednak jej udzielenie uwarunkowane jest stanem pozostałych zębów, które powinny być wyleczone oraz spełnienia następujących warunków:

– pacjent zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza stomatologa oraz do wykonywania płatnych skalingów co 6 miesięcy oraz wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego co 6 m-cy (tolerancja 1 miesiąc).

2. PROTETYKA

W przypadku uzupełnień porcelanowych oraz protez udzielamy dwuletniej rękojmi. Jeżeli brakuje protezy dolnej lub pojedynczych zębów lekarz dentysta daję rękojmię tylko na 6 miesięcy. Po uzupełnieniu wszystkich braków zębowych lekarz może rękojmię przedłużyć do 2 lat.

3. IMPLANTY

Implanty tytanowe objęte są rękojmią wieczystą natomiast implanty ceramiczne Zirkolith objęte są rękojmią przez 10 lat.
Nasz klinika udziela dwuletniej rękojmi na wykonywane w oparciu o te produkty protezy, korony, mosty.

4. UZUPEŁNIENIA PORCELANOWE (KORONY I MOSTY)

Rękojmi udzielamy na maksimum 2 lata. Jeśli oprócz uzupełnienia, które wykonuje lekarz pacjent ma jeszcze inne braki zębowe, gwarancję wydajemy tylko na okres 6 miesięcy. Jeśli w ciągu 6 miesięcy pacjent uzupełni wszystkie braki zębowe gwarancję możemy przedłużyć pod warunkiem wizyt kontrolnych co 6 miesięcy. Jeśli w ciągu 6 miesięcy pacjent nie uzupełni wszystkich braków zębowych, gwarancja nie zostanie przedłużona.

5. WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Rękojmi udzielamy na maksimum 1 rok.

WARUNKI OTRZYMIANIA RĘKOJMI:

1. Zakończenie leczenia według przedstawionego planu leczenia określonego i zaakceptowanego wspólnie z lekarzem stomatologiem przed rozpoczęciem leczenia.
2. Zgłaszanie się na wyznaczone terminy wizyt kontrolnych z częstotliwością określoną przez lekarza prowadzącego leczenie.
3. Zachowanie higieny jamy ustnej na poziomie zadowalającym oraz co 6 miesięcy profesjonalny zabieg higieniczno-profilaktyczny (pełna higienizacja).
4. Uzupełnienie wszystkich braków zębowych do pół roku po zakończonym leczenia.

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE W MEDYCYNIE NIE ISTNIEJE POJĘCIE GWARANCJI

Przy rezerwowaniu wizyty pobierana jest zaliczka w wysokości 100zł. Pacjent jest zobowiązany poinformować o odwołaniu wizyty 24h przed terminem- w innym wypadku zaliczka przepada