CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ DROGI PACJENCIE

 

Wizyta konsultacyjna jest pierwszą wizytą na której zapoznasz się z lekarzem stomatologiem, zapytamy Cię przyczyny Twojego przyjścia do gabinetu i w czym możemy Tobie pomóc. Wizyta obejmuje badanie stomatologiczne wstępne zewnątrz ustne oraz wewnątrz ustne, wykonanie zdjęcia pantomograficznego 2D oraz wstępną rozmowę dotyczącą etapów planu leczenia oraz kosztorysu.

Na Drugiej wizycie przeprowadzone jest dokładne badanie. Składa się ono na bardzo szczegółowy wywiad oraz testy kliniczne, na podstawie których ustalone zostanie rozpoznanie. W celu znalezienia przyczyny z jaką zjawia się pacjent ocenia się zakres ruchów żuchwy, trzaski w stawie, język oraz uzębienie. Diagnoza obejmuje badanie palpacyjne  mięśni żucia, karku . omawiamy z Tobą problem który skłonił cię do poszukiwania pomocy w naszej klinice IDENT. Wsłuchujemy się w Twoje potrzeby oraz analizujemy dotychczasowe metody leczenia i diagnostyki. Badamy również postawę ciała, ułożenie głowy, ułożenie miednicy i stóp. Obserwujemy uważnie twarz jej asymetrie, zniekształcenia kości, ułożenie oczodołów oraz tkanek miękkich. Badamy manualnie bolesność , ruchomość patologiczne odgłosy w stawach skroniowo-żuchwowych. Oglądamy zęby i ułożenie szczęki w stosunku do żuchwy. Zazwyczaj na tej wizycie przedstawiamy Tobie wstępny plan leczenia i kierujemy na badania dodatkowe jeśli zaistnieje taka potrzeba. jest to badanie cefalometryczne, tomografia komputerowa 3D lub badanie poziomu witaminy D# we krwi.
Na koniec drugiej wizyty wykonujemy szereg zdjęć fotograficznych twarzy oraz zdjęcia wewnątrz ustne, pomiar łukiem twarzowym, wyciski diagnostyczne. Dostajesz od Nas do domu AQUALISER-szynę deprogramującą.

Szyna jest z reguły jedynie tymczasowym, weryfikującym środkiem terapeutycznym służącym sprawdzaniu i potwierdzaniu diagnozy oraz koncepcji terapii. Samo leczenie za pomocą szyny jest często niewystarczające. Kiedy dolegliwości już ustąpią, aby uzyskać efekt, który dawała szyna , należy uzyskać trwałą zmianę relacji między szczęką a żuchwą , podwyższyć zwarcie, żeby odciążyć struktury SSŻ. Tylko w przypadku zaburzeń o podłożu mięśniowym można stosować szynę jako długotrwały środek terapeutyczny.

Trzecia wizyta obejmuje rejestrację zgryzu neuromięśniowego na szynie AQualiser. Jest to wizyta bardzo krótka bo trwa tylko 15 minut. Kolejna wizyta to przedstawienie symulacji na modelach gipsowych-diagnostycznych. Wykonujemy dla Ciebie symulację leczenia w postaci nawoskowania modeli gipsowych. Tą symulację w postaci mock-up możemy przenieść na Twoje zęby przy pomocy materiału tymczasowego. Sprawdzamy dokładnie zmiany jakie nastąpiły w ruchu zawiasowym w stawach skroniowo-żuchwowych. Wykonujemy ponownie zdjęcia fotograficzne. Na tej samej wizycie oddajemy Cię w ręce naszej wspaniałej rehabilitantki. Fizjoterapia stomatologiczna to szereg technik terapii manualnej, obejmujących masaż, terapię tkanek miękkich, kinezyterapię oraz fizykoterapię czasem teiping. Zostaniesz poinformowany o profilaktyce jaką powinieneś stosować w domu, jakie ćwiczenia wykonywać, jakie przyjmować odpowiednie pozycje w pracy i domu oraz  jaki rodzaj ruchu jest dla Ciebie najbardziej wskazany.
Dalsze wizyty dobieramy indywidualnie do potrzeb i  planu leczenia pacjenta

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *