JAKIE KORZYŚCI WYNIKAJĄ Z LECZENIA METODĄ INVISALIGN?

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia. Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej.
W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign. Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.


INVISALIGN – ,,NIEWIDZIALNY APARAT”


Jeden z najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych dostępnych aktualnie na rynku. Jest praktycznie niewidoczny, ponieważ wykorzystuje przeźroczyste nakładki na zęby, które można zdejmować podczas posiłku, mycia zębów oraz ważnego spotkania. Invisalign to metoda leczenia prostych i złożonych wad zgryzu wymagających prostowania zębów. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech. 
Wady zgryzu, które można leczyć za pomocą Invisalign:
– stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów, 
– szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów,
– zgryz krzyżowy,
– zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne. 
– przodozgryz.