OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Z wiekiem skóra traci blask i elastyczność, pojawiają się zmarszczki, bruzdy, przebarwienia. Wynika to ze spowolnienia procesu odnowy komórek – organizm przestaje sobie radzić z samodzielną regeneracją. Iniekcja osocza bogatopłytkowego stymuluje naturalne zdolności organizmu do regeneracji. Jeśli zależy Państwu na naturalności i rewitalizacji skóry to zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest dla WAS.

To terapia, która znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i przebudowie wiotkiej skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy. Osocze uzyskiwane jest z krwi własnej pacjenta, pobieranej bezpośrednio przed zabiegiem. Terapia PRP przeznaczona jest dla najbardziej świadomych i wymagających pacjentów rozumiejących istotę biorewitalizacji i przywiązujących wagę do naturalności, zarówno terapii, jak i efektów jej przeprowadzenia. Zmiana wyglądu skóry po zabiegu wynika bowiem z prawdziwego odmłodzenia i poprawy jej funkcjonowania (lepsze ukrwienie i większa produkcja białka) – jest zatem w 100% naturalna (biokompatybilna). Zabieg nie wywołuje odczynów czy alergii, ponieważ nie wymaga stosowania żadnych sztucznych substancji. Cały potencjał PRP to komórki macierzyste, które stanowią populację o bardzo dużym potencjale biologicznym i zdolności różnicowania się w kierunku różnych tkanek. PRP zawiera substancje nazywane czynnikami wzrostu (GF – Growth Factors), odpowiedzialne za stymulację i inicjację procesów tworzenia nowych komórek i białka: stymuluje wzrost naczyń krwionośnych, replikację komórek i naskórkowanie, stymuluje wzrost i różnicowanie komórek – przyspiesza gojenie ran i stymuluje powstawanie naczyń krwionośnych oraz wspomaga wzrost komórek.

Wskazania do zabiegu to:

-wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu,

-wiotkość skóry, zmarszczki, fałdy (twarz, szyja, dekolt, dłonie, etc),

– blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy,

– fotouszkodzenia (ścieńczenie, utrata sprężystości skóry),

– starzenie się skóry całego ciała,

– rany, zabiegi naruszające ciągłość naskórka i skóry,

– medycyna regeneracyjna (leczenie licznych chorób zwyrodnieniowych, urazów, zmian pourazowych). Zabieg składa się z trzech stadiów. W pierwszym etapie w sterylnych warunkach do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość (10-60 ml) krwi pacjenta, którą następnie poddaje się wirowaniu (II etap – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego). W tym procesie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza, zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie (III etap) poddaje się aktywacji i aplikuje w skórę poprzez iniekcję, z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo z użyciem mikrokaniuli wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Zabieg daje bardzo spektakularne i wymierne efekty w zakresie regeneracji i rewitalizacji skóry, pobudzenia wzrostu włosów i ich wzmocnienia, zmiękczenia, poprawy kolorytu oraz konsystencji blizn. Metoda ta jest całkowicie naturalna i biokompatybilna z biologicznymi interakcjami zachodzącymi w tkankach pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii, odczynu zapalnego, czy innych reakcji immunologicznych. Czas trwania zabiegu to 20-60 minut w zależności od ilości preparatu osocza i okolicy zabiegowej. Zabieg może być powtarzany w zależności od charakteru i nasilenia problemu, wieku oraz oczekiwań pacjenta. Program może składać się z 3 lub 4 zabiegów powtarzanych z częstotliwością co 21-30 dni. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.

Efekty zabiegu:

– biorewitalizacja, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry

– poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry

– wzrost ilości własnego białka (kolagenu, elastyny) w skórze

– poprawa ukrwienia skóry

– wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry

– przyspieszenie procesów gojenia po różnych zabiegach.

Przeciwwskazania do zabiegu to: choroby nowotworowe, immunopresja, ciąża, laktacja, przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc w stadium niewydolności.