Toksyna botulinowa likwiduje zmarszczki mimiczne. Zabieg jest ekspresowy, bezbolesny, daje szybko widoczny i naturalny efekt a co ważne zapobiega pogłębianiu się zmarszczek w przyszłości.

Jak działa toksyna botulinowa? W pewnym sensie paraliżuje mięśnie odpowiedzialne za zmarszczki mimiczne, np. na czole czy wokół oczu. W efekcie mięśnie przestają pracować, a skóra w tym miejscu ulega wygładzeniu – taki stan utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy. Pomyśl o zabiegu, jeśli masz nad nasadą nosa tzw. lwią zmarszczkę, która powoduje, że wyglądasz groźnie lub poziome linie na czole, które dają efekt wiecznego zdziwienia. Ten szybki i prosty zabieg może w kilka minut odmienić twoje życie i spowodować, że będziesz bardziej pozytywnie odbierana przez otoczenie. Poza tym regularnie podawany botoks odzwyczaja mięśnie od pracy i zapobiega utrwaleniu bruzd w przyszłości.

Co można ostrzyknąć botoksem? Najczęściej stosowany jest przy zmarszczkach poziomych i pionowych na czole, kurzych łapkach, zmarszczkach palacza wokół ust. Rzadziej botoks podaje się w linie poziome szyi, przy ,,marmurkowej brodzie” (defekt polegający na tym, że w momencie mówienia czy śmiechu na brodzie pojawiają się nierówności). Botoksem można nie tylko unieść opadające kąciki oczu czy ust, lecz także koniuszek nosa.